*نام "امیرحسین" انتخاب جوان تازه مسلمان هندی

این جوان هندو که پیش از این بت‌پرست بوده است، ضمن مطالعه در ادیان مختلف، با چند جلسه حضور در دفتر حجت‌الاسلام سیدکاظم مدرسی، امام جمعه محمدآباد یزد به دین اسلام مشرَّف شد و مذهب تشیّع را برگزید.

این جوان هندو که به دلیل علاقه شدید به زندگی امام علی(علیه السلام) و امام حسین(علیه السلام) نام تلفیقی از این دو بزرگوار را برگزیده است، از این پس با نام امیرحسین خوانده خواهد شد.

امیرحسین در حاشیه آیین ویژه‌ای که برای مشرَّف شدن وی به دین مبین اسلام برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: من مطالعات گسترده‌ای در ادیان مختلف داشتم و حتی مذاهب مختلف در ادیان از جمله دین اسلام را نیز مورد مطالعه قرار دادم.

وی با بیان اینکه پیش از این بت‌پرست بوده است، افزود: بت‌پرستی هیچ‌گاه غرایض من را اشباع نکرد اما در طول مطالعات خود دریافتم که دین اسلام و مذهب شیعه، همان دینی است که مرا اشباع می‌کند.

امیرحسین خاطرنشان کرد: بعد از اینکه با زندگی پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله) آشنا شدم، به مطالعه زندگی دیگر ائمه پرداختم و ویژگی‌های خاص رهبران مذهبی دین اسلام به ویژه مذهب تشیعّ مرا به این دین جذب کرد.

وی ادامه داد: من از زندگی امیرالمؤمنین امام علی(علیه السلام) و سیدالشهدا امام حسین(علیه السلام) بسیار لذت بردم ،به همین دلیل نامی تلفیقی از اسامی و القاب این حضرات انتخاب کردم.

امیرحسین خاطرنشان کرد: به نظر من این دو بزرگوار زندگی کاملاً استثنایی داشتند.


/ 0 نظر / 16 بازدید