خداوند در آیه 30 سوره نور ابتدا به مردان و سپس به زنان مسلمان فرمان می دهداز چشم چرانی بپرهیزند و در رعایت پوشش بدن از نا محرم کوشا باشند.

آیه30 سوره نور: به مردان با ایمان بگو دیده ]از نام محرمان[ فرو نهند و پاکدامنی خود را حفظ کنند. که برای آن ها پاکیزه تر است. همانا خدا به آنچه میکنند آگاه تر است.

 

5.jpg

زنان در اوایل ظهور اسلام:

در کتاب کافی آمده است که امام باقر فرموده است : جوانی از یاران پیامبر در مصیر خود با زنی رو به رو میشود و در ان زمان زنان مقنعه خود را در پشت گوش ها می انداختند و طبعا گردن و مقداری از سینه ان ها نمایان بود. چهره آن زن نظر آن جوان را به خود جلب کرد و چشم خود را به او دوخت. هنگامی که زن گذشت جوان  در حالی که راه میرفت همچنان او را نگاه میکرد . تا اینکه وارد کوچه تنگی شد و باز همچنان به پشت سر خود نگاه میکرد. ناگهان صورتش به دیوار خورد و تیزی قطعه ای شیشه که در دیوار بود صورتش را شکافت. جوان به خود آمد و دید خون از صورتش جاری است.

429757_318233624882614_100000879384346_898471_845868442_n.jpg

تصمیم گرفت که پیش پیامبر برود و داستان را برایش تعریف کند. جوان پیش پیامبر رفت و داستان را تعریف کرد و در این هنگام آیه 30 و 31 سوره نور نازل شد.

آیه 30 که در بالا گفته شد. و اما آیه 31 سوره نور که متن کامل این آیه بدین شرح است:

آیه 31 سوره نور:

ای پیامبر! به زنان با ایمان بگو چشم های خود را فروگیرند و دامان خویش را حفظ نمایند و زینت خود را جز آن مقدار که نمایان است  آشکار نسازند و (اطراف) روسری خود را بر سینه افکنند (تا گردن و سینه شان مشاهده نشود) و زینت خود را جز برای شوهرشان و افراد محرم آشکار نسازند.

mofele_rusarie_ziba-51.jpg

خب تا اینجا که مشکلی نبود. حد اقل مثل ادیان دیگه وحشیانه زنان رو نپوشوندن

/ 6 نظر / 14 بازدید

سلام اگه دوست داشتی بی زحمت سایت من رو با این اسم لینک کن " دانلود کلیپ و مستند و کتب مذهبی " این هم آدرس سایت http://www.zahra-media.ir/ یا علی

hosein naghavian

salam man naghavianam emroz az aghaye sorosh adrese shomaro gereftam vali nemidonam chetor bayad dar sayte shoma sabtenam konam lotfan rahnamaim konid va be veblage manam sari bezanid ya ali

nasim

salam. ali bud [لبخند]

samane

sheshom4.persianblog.ir

samane

Namaz1900.mihanblog.com موضوع نماز

سارا

سلام ممنون از وب و مطالب ارزشمندتون ازتون دعوت می کنم از این پست دیدن فرمایید و در صورت تمایل آنرا اشاعه دهید : (شناخت امام زمان عج) http://taavus.blogfa.com/post/108